"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeşil Çözüm: Düşük Duman, Halojensiz Kablolama için Argüman – Bölüm 2

Yeşil Çözüm: LSZH Kablolaması için Argüman – Yeni Tanıtım Yazısı ile Bölüm 2

Gönderen: Endüstriyel IT Ekibi

Bu YeşilÇözüm blogunun 1. Bölümünde düşük duman halojensiz (LSZH) kabloları seçmenin nasıl daha güvenli bir endüstriyel kablolama alternatifi sunabildiğini tartışmıştık. Şimdi,biz Yeşil Çözüm LSZH kablolar için ticari argümanları tartışacak ve LSZH kabloların tüm argümanı için yeni Belden Yeşil Çözüm tanıtım yazısını indirmek için bir fırsat sunacağız .Günümüzde , Kuzey Amerika’daki standartlar halojen olmayan kabloları şart koşmasa da ,teşvik tedbirleri yürürlükte.

Örenğin, inşaatçılar LSZH (yeşil) kablo kullanarak Enerji ve Çevre Tasarımı (LEED) teşviklerinde liderlik elde edebilirler; her bir kurulum başına 2 LEED noktası için 54 LEED Pilot Kredisi almak mümkündür. LEED bina profesyonelleri için tasarım, inşaat, işletme ve bakımda pratik ve ölçülebilir yeşil standartları tanımak ve hayata geçirmek için standart bir yapı oluşturmayı tasarlıyor.

Sivil vatandaşların yanı sıra ,birçok şirket ve devlet kurumları ev kullanımı için veya metro, tiyatrolar, restoranlar, madenler ve ofis kuleleri gibi birçok kişinin bulunduğu Ayrıca,sıvılara maruz kaldıklarında halojenler tarafından oluşturulan aşındırıcı asitler yüzünden, sadece işcilerin seyrek nüfuslu olduğu yerlerde değil değerli ekipmanların risk altında olabileceği yerlerde de LSZH kablolara artan bir ilgi vardır. Güvenliğin diğer tarafı sorumluluktur.Halojenli kılıflar ile kablolardan daha iyi performans veya önemli bir fiyat farklılaşması için herhangi bir argüman yokken,bu halojen olmayan materyallerin kullanımını dikkate almak için tedbirli olabilir. Düzenleyici kurumlar da giderek LSZH kablolama malzemesi doğru eğilim gösteriyorlar. Halojen kullanımına karşı Avrupa Birliği düzenlemeleri her ikisi de kabloyu çok miktarda tüketen elektonik ve otomotiv gibi endüstrilerde sıkıdır. Asya ülkeleri de elektronikte halojen kullanımını düzenlemeye başlıyor. Bir firma için global operasyonlarda halojen olmayan kabloları standart haline getirmek akla yatkın geliyor.

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş