"Enter"a basıp içeriğe geçin

Vision Kamera ile Karekod Okuma ve Derecelendirme Sistemi

Proje : Vision kamera ile İlaç Takip Sistemi kapsamındaki karekodları okuyan sistem
İlaç lojistiği sektöründe hizmet veren lojistik tesisinde, “İlaç Takip Sistemi” gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan makine üzerinde yer alan, İlaç kutuları üzerindeki Karekod (2D) barkodları okuyan ve derecelendiren kamera sistemidir.

untitled_77

Bağlantı Şeması


Anahtar Ürünler


Banner Bcr  Barkod Okuyucu Vision Kamere

Proje Detayları

Söz konusu sistem, “ilaç takip sistemi” kapsamında tasarlanan; ilaçların kayıt altına alınması sağlayan sistemin temel parçalarından biri olan, barkod okuma ve yazma makineleri üzerinde kullanılan barkod okuyucu kameradır.

 

Proje kapsamında, iki farklı makine tasarımı üzerinde barkod okuyucu vision kamera uygulaması yapılmıştır. Bu makinelerden birinci tip olanı, ilaç kutuları üzerine inkjet ile karekod yazmakta; ikinci tip olanı ise karekodlu etiket basımı gerçekleştirmektedir. Her iki tip sistemde de, karekod barkodların oldukça hızlı bir şekilde (yaklaşık 80 ms) okunması, okunulan barkodun IEC 15415’e göre derecelendirmesi ve barkod görüntüsünün bilgisayar ortamına kaydedilmesi oldukça önem taşımaktadır. Bu sebeple, Banner Bcr model ethernet tabanlı kameralar tercih edilmiştir.
Proje Parametreleri / Gereksinimler
Ethernet tabanlı çalışabilme, hızlı bir şekilde karekod barkod okuyabilme, okunulan karekod barkodlarını “IEC 15415” göre derecelendirebilme, kamera görüntüsünü bilgisayar ortamında kayıt altına alabilme.
Çözüm
Banner Bcr Vision kamerası kullanılarak, ethernet tabanlı barkod çözümü elde edilmiştir. Ethernet altyapısı özellikle birden fazla kamera kullanılan makine üzerinde oldukça efektif çalışma sağlamıştır. Bcr model vision kamera, okuduğu 2D barkodların derecelendirmesini sağlayarak; bilgisayar ortamına ethernet aracılığı ile göndermektedir. Bu şekilde, sistem yazılım programı, vision kamera ile ethernet üzerinden her türlü bilgiye erişebilmektedir.  

 

 

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş