"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ethernet Tabanlı Lüks Yat Otomasyonu 2

Proje : Alen-425 Yatı Otomasyon Sistemi

untitled_8Alen 425 model, 18 metre uzunluğundaki lüks teknenin otomasyon sistemi projesidir. Tankların seviye ölçümleri, ışık otomasyonu, çeşitli giriş ve çıkışların kontrolü, olay temelli alarm sistemi, sintine kontrolleri özellikleri içerir

Network Diyagramı

Anahtar Ürünler

Ethernet Controller

 
 
Dokunmatik Ekranli Panel

Proje Detayları

Söz konusu sistem, 18 metrelik bir yatın otomasyon sistemidir. Sistemin kontrolü, kaptan köşkünde bulunan dokunmatik ekran Panel üzerinde çalışan panel program ile sağlanmaktadır.
Kontrol panosu üzerinde Ethernet destekli PLC bulunmaktadır. Touch Panel ve PLC cihazı ile Ethernet altyapısı üzerinden haberleşmektedir.
 untitled_12

Sistemin kapsamında; sintine kontrolleri, tank seviye ölçümleri, motor sıcaklık ve fan kontrolleri, ışık otomasyonu, çeşitli kontak kontrolleri v.b. özellikler bulunmaktadır.

Proje Parametreleri

Toplam olarak 32 den fazla I/O sayısı. Ethernet destekli PLC. Dokunmatik ekran PC. Dokunmatik Ekran Panel. Endüstriyel Ethernet Switch.

 Çözüm
Yat otomasyonu sisteminde, saha sinyalleri kontrol panosu üzerindeki Ethernet destekli PLC de toplanılarak değerlendirilir. Endüstriyel Ethernet Switch kullanılarak PLC ve panel haberleştirilir. Bu sayede kaptan köşkünde bulunan dokunmatik ekran panel kullanılarak sistem kontrol ve kumanda edilir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş