"Enter"a basıp içeriğe geçin

Vision Kamera ile Dikiz Aynası Kontrol Fikstürü

Proje : Vision kamera ve plc sistemi ile araç dikiz aynası testi gerçekleştiren makine otomasyonu

Otomotiv yedek parça sektöründe hizmet veren ve araçlar için dikiz aynası üretimi yapan tesiste, üretimi yapılan dikiz aynalarının son kontrollerini vision kamera ile gerçekleştiren test makinesidir.

untitled_98

Bağlantı Şeması

untitled_99

Anahtar Ürünler

Banner Pro Serisi
Vision Kamera Sistemiuntitled_100Horner Qx Serisi 12″ Panel ve Plcuntitled_101

Proje Detayları

Söz konusu sistem, vision kameralar ve çeşitli sensörler yardımıyla, üretimi gerçekleştirilen dikiz aynalarının kalite kontrolünü gerçekleştirmektedir.

Sistem, bir şasi üzerine kurulmuş bir test istasyonu şeklinde tasarlanmıştır. Dikiz aynası ürünü üzerinde; rezistans testi, elektrikli motor testi, mekanik ve pnömatik mukavemet testi, sıcaklık kontrolü, agraf kontrolü işlemleri gerçekleştirilmekte ve testi geçen ürünler için, etiket yazıcıdan özel tasarımlı etiket çıkarılmaktadır.

untitled_103

Proje Parametreleri / Gereksinimler

Banner Pro Vision kamerası ve Infrared Led Alan Aydınlatma ışık kaynağı, Plc temelli pnömatik kontrol sistemi, Dijital ve Analog girişler, Etiket yazıcı protokolü ile haberleşme.

Çözüm

Banner marka Vision sensörü ve algılayıcı sensörler ile ürün testleri gerçekleştirilmiş, Horner Qx serisi panel & plc cihazı ile tüm girişler işlenmiş ve operatör arayüzü tasarlanmış, banner marka sesli ışıklı led uyarı lambalarıyla operatör uyarısı gerçekleştirilmiştir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş