"Enter"a basıp içeriğe geçin

Endüstriyel İlerleme İçin Temel Bilgilendirme-2/5

Geçtiğimiz hafta, tedarikçilerin yenilikçi teknolojilerle rekabet kabiliyetlerini nasıl artırdıklarını tartışmıştık. Bu hafta, başka bir kilit konuya, verimliliğe giriş yapmak istiyoruz.

image003(1)

Aklınıza şu senaryoyu getirin: beklenmedik bir güvenlik ihlali söz konusu olduğu için; IT operasyona bildirmeksizin; herkesin şifresini otomatik olarak sıfırlar. Sonuç? Üretim hattında felaket – stok kaybı, özel işlevli makinelerin zarar görmesi ve iş akışının büyük ölçüde bozulması – ve daha da kötüsü, çalışanların yaralanması.

Bu durum aşırı uçta gibi görünse de; duyulmamış ve ekibimizin her gün gördüğü durumlardan uzak değildir.

Bir IT veya operasyon uzmanı olarak; bu tür bir aksaklığı bertaraf etmek üzere bir altyapının tasarlanması ve iş akışının iyileştirilmesi, işiniz açısından gerçek olumlu bir etkinin sağlanmasında kritik öneme sahiptir. Söylemek yapmaktan daha kolaydır, değil mi?

 

IT ve operasyon departmanları, işin yapılmasında (iyi yapılması) işbirliği içinde iken – otomasyonla ilgili dünya çapında güncel bir ankete katılanların yaklaşık yüzde 77sine göre birçok projede müşterek sorumluluğa sahip olan iki grup-  iletişim altyapısı da işin bir kısmını oluşturabilir.

Veri merkezi ile kontrol odası arasında köprü kurmak, en iyi uygulamaları paylaşmak ve ortak hedefler belirlemek, her iki takıma da; eski teknolojiler – özellikle sezgisel becerilere sahip olmayanlar- ile birlikte oluşan yavaşlamayı engellemek için ihtiyaç duydukları araçları sağlar.

Doğru altyapıyı yerleştirin. Kararlarınızdan emin olun. Şirketiniz içinde hızlı ve kesintisiz iletişim sağlamak için tasarım yapın. Sağlam ve güvenilir bir teknolojiye geçin.

Verilerin ve gizli bilgilerin korunmasını IT departmanına bırakın ki; operasyon departmanı da dikkatini üretime odaklayabilsin.

En iyi uygulamalar içinde mutabık kalınanların tatbik edilmesi ve doğru altyapı ile desteklenmesi ile IT ve operasyon departmanları arasındaki işbirliği daha iyi bir konuma gelmiş olur.

Hızlı uyumlanma becerisini ele alacağımız gelecek hafta bizim takip etmeye devam edin….

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş