"Enter"a basıp içeriğe geçin

Endüstriyel İlerleme İçin Temel Bilgilendirme-1/5

İlerleme sağlamak için gerekli fırsatlar her zamankinden daha hızlı bir şekilde –geriye dönüş olmaksızın- gerçekleşiyor ve bu fırsatlardan faydalanmayan şirketler çok yakın bir süre içinde arayı kapatamayacak kadar geride kalmış olduklarını fark edecekler.

Farklılık yaratan başlıca faktörler olarak hız ve verimliliği artırma yollarını arayan endüstriyel işletmelerle birlikte; başarı olasılığının artırılmasında, işletmenin iletişim sisteminin güvenirliği, yeterliliği ve esnekliğine görevler düşmekte. Takımımız, endüstriyel eternetin kilit teknoloji eğilimlerinden istifade etme konusunda nasıl büyük bir role sahip olduğunu detaylı olarak güncel bir bilgi grafiğinde ortaya koydular.

Grafiği tamamlamak için; şu ana kadar her biri endüstriyel ilerlemenin arkasındaki kilit etmenlerden (yenilik, verimlilik, çabukluk ve risk) birini açıklayan dört makale yazmış bulunmaktayız. İlk önce yenilikten başlayalım. 

blog_image001

Senaryo şu şekilde: Tesistesiniz ve sistem aniden duruyor. Sherlock Holmes, Bay Fix It (Tamir Et) veya Süpermene dönüşmeniz, sorunu hızlı bir şekilde bulmanız ve gidermeniz için sadece çok kısa bir süreniz var. Fakat çoğu zaman, siz sorunu bulsanız da çok geç kalmış oluyorsunuz ve patronunuza hesap vermek zorundasınız. Tanıdık geldi mi?

Bir de bunu deneyin: işin büyük ölçüde durması yerine, iPad’iniz ötmeye başlar – makinelerin birinde bir sorun olduğunu haber verir- ve dahası, tesis genelinde hangi ünitenin tekrar ayarlanması gerektiğini söyler. Bu daha iyi, değil mi?

Çalışanların esnekliğini artırmaya yardımcı olmak için yeniliklerden faydalanan işletmeler, oyundaki yerlerini – teşhis ve verimlilik açısından-  bir üst seviyeye taşıyorlar. Akıllı işletmeler, tesislerinde kritik bilgilere daha hızlı erişim sağlayabilmek için; mobil cihazlara ilaveten hızlı yanıt (QR) kodları veya taranabilir URL ler kullanıyorlar.

İlave bir avantaj olarak da; işletmeler veri ve bilgiye erişimi hızlandırdıklarında kâğıt kullanımını, zaman ihtiyacını azaltabilir ve güvenlik, emniyet ve güvenilirlik hususlarında gelişme sağlayabilmekteler.

Bunlar, sağlam ve güvenilir bir endüstriyel eternetin üzerine kurulan güçlü boydan boya iletişim altyapısının geleceğin yenilikçi projelerine doğru ilerleme kaydetmek için sağladığı yöntemlerden bazılarıdır.

Verimlilik üzerine daha fazla bilgilendirme için gelecek hafta bizi takip etmeye devam ediniz. 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş