"Enter"a basıp içeriğe geçin

Atık Su Arıtma Sisteminde WECON HMI Uygulaması

Endüstriyel atık suyun arındırılarak ulusal su standardına uygun hale getirilmesi için bir dizi su arıtma tesisinin kullanılmasına su arıtma sistemi denir.

weconwastewater

Üretimin ve insan hayatının su ile yakından ilişkili olması nedeniyle, su arıtma etki aralığı oldukça geniş bir alana yayılır ve büyük bir sanayi uygulaması oluşturur.

Bu makalede, su arıtma sisteminde WECON HMI uygulaması ile PLC kontrol teknolojisinin kullanılması, HMI ve PLC arasındaki iletişimin gerçekleştirilmesi, HMI ile su arıtma sisteminin işletilmesi ve izlenmesi, üretim verimliliğinin arttırılması, maliyetlerin düşürülmesi anlatılmaktadır.
1.       Sistemin Fonksiyonu
Entegre kontrol sistemi sayesinde, parametre ayarları, sterilizasyon, çalışma kaydı, alarm kayıtları ve diğer ayarların otomasyona dahil edilmesiyle, su arıtma sistemi sürecinin daha etkin bir şekilde kontrol edilebilmesi sağlanır. Buna bağlı olarak verimlilik büyük ölçüde artırılabilir.
2.       Projenin Detayları
2.1 HMI Ana Ekranı: Bu ekranda Ana kontrol ekranı, prosesin izlenmesi, parametre ayarları, temizleyici ve dezenfeksiyon, çalışma kaydı, alarm kayıtları ve diğer ayarlar bulunmaktadır.
2.2 “Parametre Ayarı” ekranında bir hafta içindeki zaman ayarlanabilir, manuel veri girişi yapılabilir.
2.3 “Temizleme ve Dezenfeksiyon” ekranında “Sterilizasyon Süresi”, “Bekleme Süresi”, “Temizleme Süresi” elle girilebilir.
2.4 “Yıkama Ayarı” ekranında “Zaman Aralığı” ve “Çevrim Süresi” girilebilir.

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş