"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni PS300 Serisi Basınç Sensörleri

ps300_2Turck, yeni seri PS300 basınç sensörlerini piyasaya çıkardı.

IP69K sınıfı, tamamen kapalı paslanmaz çelik gövdeli PS300 serisi sensörler, -1…600 bar arasında geniş bir ölçüm aralığı sağlar ve ağır ortam koşullarında dahi hidrolik uygulamaları için çok uygundur.

Ölçüm sinyalleri doğrudan PS300’ün yeni geliştirilen basınç ölçüm hücresinde işlenir ve dijital olarak gövde içindeki değerlendirme katına gönderilir. Tasarımı, yüksek seviyede EMC dayanıklılığı ve tam skalanın %5’i gibi mükemmel bir anahtarlama noktası doğruluğu sunar.

PS300 sensörlerin tüm ölçüm aralıkları için G¼”, ¼“NPT veya R¼”, dişi veya erkek proses bağlantılı versiyonları mevcuttur. Metal destekli sızdırmazlık contaları sayesinde proses bağlantısının emniyetli bir şekilde yapılması sağlanır. Yeni basınç sensörleri I/O-Link haberleşme standartını destekler ve VDMA menü yapısı opsiyon olarak mevcuttur.

Aynı sensör üzerinden hem dijital hem de analog çıkış almak mümkündür, yine aynı sensör çift dijital çıkışlı olarak programlanabilir. Sensörün aşırı basınçlara dayanım kapasitesi de oldukça yüksek.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş