"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni DF-G3 Uzun Mesafeli Fiber Amfi

Banner Engineering, Fiber Optik Sensörler ürün ailesini yeni DF-G3 Uzun Mesafeli Fiber Amfi ile genişletmeye devam ediyor.

Yeni DF-G3, endüstrinin birinci sınıf uzun mesafeye sahip fiber amfi ihtiyacını karşılamak adına piyasaya sürülmüştür. Geliştirilmiş ışık gücü sayesinde, çok daha küçük çaplı fiber ürünlerde dahi daha uzun algılama mesafesi elde edilebilir. 

df-g3

Yeni DF-G3, endüstrinin birinci sınıf uzun menzile sahip fiber amfi ihtiyacını karşılamak adına piyasaya sürülmüştür. Geliştirilmiş ışık gücü sayesinde, çok daha küçük çaplı fiber ürünlerde dahi daha uzun menzil elde edilebilir. Kuvvetli ışığı, aynı zamanda koyu renkli hedeflerde de daha iyi sonuçlar verir. Array tipi fiber kamçılarla kullanıldığı zaman, bu kuvvetli ışığın verdiği daha yüksek algılama kapasitesi sayesinde kenar kontrol uygulamaları gibi çözünürlüğe ihtiyaç duyulan uygulamalarda başarıyla görev alabilir. DF-G3, DF-G2’ye göre 1,33 kat daha uzun menzili 1 ms tepki süresiyle, 2,5 kat daha uzun menzili ise 24 ms tepki süresiyle verebilir.

DF-G3, tek ya da çift output’lu olarak seçilebilir. İkinci output, farklı bir sinyal seviyesinin olduğu nokta için tetik sinyali olarak kullanılabilir. Bu özellik, aynı zamanda parçanın yerinde olup olmadığının tespitinde ya da hata ayıklama sistemlerinde kullanılabilir. Aynı zamanda çift output’lu modellerle şişenin devrilip devrilmediğinin de kontrolü yapılabilir. Çok amaçlı programlanabilir öğretme input’u LED’i kontrol etmede, amfinin output’larını kontrol etmede, ya da sensörlerin sinyallerinin birbirleriyle karışmasını önlemede kullanılabilir.

• Birinci sınıf uzun mesafeye sahip güçlü ışığı sayesinde karşılıklı modellerde 3 m’den, cisimden yansımalı modellerde 1 m’den fazla mesafelerde çalışabilir. 
• Kolay okunabilir çift ekranı sayesinde hem sinyal seviyesi hem de eşik değeri takip edilebilir. 
• Son derece pratik kullanıcı arayüzü sayesinde hem kurulum sırasında yapılan programlama işleri hem de kullanımı oldukça kolaydır. 
• Sinyal karışmasını engelleyen algoritması sayesinde yedi adede kadar fiber sistem yan yana kullanılabilir. 
• Ortam ışığına karşı dayanıklı yapısı sayesinde her türlü endüstriyel ortamda kullanmaya uygundur. 
• Yüksek güçlü fiber amfilerle küçük çaplı fiberlerle dahi uzun menzillerde hassas pozisyonlama çözümleri sunulabilir. 
• Çok amaçlı programlanabilir uzaktan öğretme kablosu, LED’i, output’ları, uzaktan öğretme fonksiyonunu ve sinyal karışmasını önleme amaçlı kullanılabilir. 
• Hassasiyet ayarının yapılması sayesinde algılama hassasiyeti ve uygulamanın ihtiyaçlarına göre output’un stabilize edilmesi için kullanılabilir. 

Ürünlere ait daha detaylı bilgiyi linkden elde edebilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş