"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yanıcı ve Patlayıcı Riskli Alanlar için, “INTRINSICALLY SAFE” Güvenli Kablosuz İzleme ve Kontrol Node’ları

Banner Engineering’den yeni DX99 FlexPower node’larının gazlı ve tozlu ortamlar için metal gövdeli modelleri mevcuttur.

Banner Engineering’den DX99 “intrinsically safe”güvenli kablosuz iletişim node’u, patlayıcı gaz ve toz içeren ortamlar için onaylanmıştır.
_ic1620a

Banner Engineering firmasının dünya genelinde patlayıcı gaz veya toz içeren ortamlarda kullanılmak üzere onaylanmış bir dizi “intrinsically safe” güvenli kablosuz iletişim node’larının Dacel Mühendislik tarafından tanıtımı yapılmıştır. Node’lar birçok sensör ve diğer izleme ve kontrol cihazlarıyla iletişim kurabilir ve çeşitli I/O seçeneklerini içerir.

Uygulamalar
DX99 FlexPower node’ları, Banner SureCross kablosuz çözümlerini, kömür, madencilik, petrol ve gaz, tahıl taşıma, enerji üretimi, çimento, metal işleme, elyaf, pudra ve plastik dahil olmak üzere çok sayıda sektördeki tehlikeli uygulamalara genişletir.

Uzak noktalara yerleştirilmiş node’lar, topladıkları verileri ve/veya kontrol komutlarını sensörler veya diğer cihazlarla merkezî bir Gateway arasında iletir. Bir Gateway’e 56’ya kadar node bağlanabilir. Gateway, uzak noktalardaki node’lardan ve PLC veya HMI arayüzünden gelen input’ları RS-485 modbus veya Ethernet/IP aracılığıyla toplar. Gateway üniteleri, tehlikesiz ortam konfigürasyonunda ve patlamaya karşı dirençli gövdelerde mevcuttur.

Node’lar dahili bataryalarla yapılandırılmış olup metal gövdelidir. Node’lar şu sınıflardaki patlayıcı toz ve gaz içeren atmosferlerde kullanılmak üzere onaylanmıştır: Class I, Division 1, Groups A, B, C, D; Class II, Division 1, Groups E, F, G; Class III, Division 1; Category 1G, Group IIC, Zone 0; and Dust, Category 1D, Group II, Zone 20.

Kablo çekmenin pratik veya ekonomik olmadığı uygulamalar için tasarlanmış olan DX99 node’larının ve izledikleri cihazların gücü batarya ile sağlanır. Bu özellik, kontrol kablosu çekme ihtiyacının yanı sıra elektrik kablosu çekme ihtiyacını da ortadan kaldırarak, geniş alanları kapsayan uygulamalarda önemli ölçüde maliyet tasarrufu ve montaj kolaylığı sağlayabilir. Node’lar IP67 sınıfındadır ve basit DIP switch konfigürasyonu sağlar.

Batarya ömrü, Thermokupl ve RTD/PT100 DX99 modelleri için 5 yıldan fazla olabilir. Dijital ve analog girişler için batarya ömrü, sensör türlerine ve örnekleme hızına bağlıdır.

Bataryayı çok hızlı tüketecek ve elektrik hatları veya güneş panelleri gerektiren uygulamalar için Banner’in standart DX80 kablosuz ürünleri patlamaya karşı dirençli gövdelerde mevcuttur.

 _ic1620b

Tehlikeli alanlarda kullanım için patlamaya karşı dirençli gövde içindeki SureCross kablosuz Gateway.

 
_ic1620c

Toz tehlikesi içeren ortamlara uygun DX99 kablosuz node’u, güvenli tahıl asansörü işlem izlemesi sağlar.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş