"Enter"a basıp içeriğe geçin

Wireless Network ile CCTV Aktarımı – Ermağden

proje_sivasErdemir Madencilik, demir çelik sektörünün ihtiyaci olan yüksek firinlarda kullanilacak paletin kaliteli çelik üretimini gerçeklestiren ve Erdemir, Isdemir, Kardemir için parça cevher ve palet üretimi yapan OYAK istiraki bir kurulustur. Projede, OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri ile birlikte sahadaki kameralarin Wireless ile aktarimi gerçeklestirilmistir.

Proje Detaylari
Sahadan alinan kamera görüntüleri BAT54-Rail’in 802.11i AES Sifreleme teknigi kullanilarak yüksek güvenirlik düzeyine sahip Wireless baglantisi ile görüntüler merkeze kadar sorunsuz aktarilmaktadir.

 network_diyagrami2

Analog kamera görüntüleri TCP/IP Ethernet’e dönüstürülerek Wireless ile aktarima uygun hale getirilmistir. Sahanin zorlu kosullara sahip olmasi ve veri güvenliginin ön planda tutuldugu projede Hirschmann ürünleri tercih edilmistir.

Proje Parametreleri
5 adet Dual-Band Wireless BAT54-Rail, Endüstriyel Network Ekipmani ve 6 Adet Analog-Ethernet Video Dönüstürücüsü kullanilmistir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çözüm
Fabrika çevresinde kurulan kameralarin endüstriyel wireless sistemi üzerinden CCTV Merkezine görüntülerin gönderilmesi ile çevre güvenligine iliskin sahanin kontrol imkani saglanmistir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş