"Enter"a basıp içeriğe geçin

Wireless Ethernet ile Görüntü Aktarımı

Proje : İzmir Limanı Güvenlik Kamera Görüntülerinin Kablosuz Aktarımıuntitled_21

İzmir Alsancak limanındaki güvenlik kameralarının kablosuz olarak güvenlik merkezine aktarılması projesidir.
6 adet ve 2 adet olmak üzere 2 farklı bölgede bulunan kamera görüntüleri, tek bir merkezde toplanmış ve güvenlik birimi için güçlü bir altyapı sağlanmıştır.

 

 

Network Diyagramı

untitled_22

Anahtar Ürünler

untitled_23
OurdoorWireless Access Point OurdoorAnten

Proje Detayları

Söz konusu sistem, limanda bulunan toplamda 8 adetten fazla dome kamera görüntüsünün merkezi kontrol noktasına taşınması projesidir. Liman, yüzölçümü olarak çok geniş sahaya yayıldığından dolayı, kameralar için kablolama yapmak mümkün olmamaktadır. Bu sebeple kamera görüntüleri aktarımı için wireless network cihazları kullanılmıştır.

Sistem montajı yapılırken, yükseklikleri 10-12 metreyi bulan saha direkleri kullanılmış, bu direklerin üzerine geniş alanlar için uygun antenler monte edilmiştir. Kameralar ile aktarım merkezleri arasındaki mesafeler 200 metre ile 1 km arasında farklılık göstermektedir. Mesafeye göre en uygun anten seçilerek, toplamda 3 farklı tipte anten kullanılmıştır.

untitled_25 untitled_26

Proje Parametreleri / Gereksinimler

Toplam olarak 8 adet ten fazla dome kamera sayısı. Wireless görüntü aktarımı, Vcs cihazı, Manageable endüstriyel ethernet switch.

Proje Detayları

Sahadaki kamera görüntülerinin ara merkezlerden – ana merkeze, uzun mesafeli yüksek kazançlı antenler ile iletimi sağlanmıştır. Sistemde, hirschmann’ın ethernet switch’leri kullanılmıştır. Dome kameralar Vcs cihazlarına bağlanılarak, görüntülerin digital formata çevrimi sağlanılarak, Ethernet altyapısı üzerinden yollanmaya uygun hale getirilmiştir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş