"Enter"a basıp içeriğe geçin

Vision Kamera ile Ürün Kontrol Sistemi

Kablosuz Ethernet ile Görüntü Aktarımı

untitled_58Beyazeşya sektöründe hizmet veren ve bulaşık makinesi üreten tesiste, üretim hattı üzerinde bulunan bulaşık makinelerinin kart soket bağlantılarının düzgün olup olmadığını kontrol eden sistemdir.

Bağlantı Şeması

untitled_59

 

Anahtar Ürünler

 

untitled_60 untitled_61 untitled_62
Banner Bcr Barkod Okuyucu
Vision Kamera
Banner Omni
Vision Kamera
Banner Led Buzzerlı
uyarı ışığı

Proje Detayları

Söz konusu sistem, üretimi yapılmış olan bulaşık makinelerinin kart soket yerleşimlerinin düzgün olup olmadığını hat üzerinde iken gerçekleştirir.
Sistem, entegre şekilde çalışan 2 farklı model kamera, fotosel ve plc cihazlarından oluşmaktadır. Ürün, hat üzerindeki kontrol noktasına geldiğinde, barkod okuyucu kamera tarafından barkodu okunularak ürünün “tipi” belirlenir. Belirlenen ürün tipine göre yapılması gereken kontrol programı “Omni” kamerada çalıştırılarak kontrol yapılır. Ürün doğru olarak tespit edilmiş ise, ışıklı ve sesli uyarı sisteminde bir süreliğine yeşil ışık yakılır. Aksi durumda ise kırmızı ışık yakılarak buzzer aktif hale getirilir. Bu şekilde operatör bilgilendirilir.
untitled_63 untitled_64

 Proje Parametreleri / Gereksinimler

Banner Bcr & Omni Vision kamerası, Banner geniş alan flöresan ışık kaynakları, Banner sesli ve ışıklı uyarı sistemi, Farklı ürünler için ürün değiştirebilme özelliği, Wago Plc  ve programı.

Çözüm

Banner Bcr Vision kamerası kullanılarak barkod okunur. Okunulan barkoda göre Omni kamerada uygun program çağrılır ve kontrol gerçekleştirilir. Aydınlatma için yüksek frekanslı geniş alan flöresan ışık kullanılır. Operatörü bilgilendirmek için ışıklı sesli uyarı sistemi kullanılır.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş