"Enter"a basıp içeriğe geçin

TURCK 360° MEMS Eğimölçer Sensör

indir (1)Turck’un 360° ayarlanabilir ölçüm aralığına sahip yeni eğimölçer sensörü açısal eğim algılama uygulamalarında artık sınır tanımıyor.

Eğimölçer sensörler; platformların hizalanması ve eğim açılarının kontrolüne ihtiyaç duyulduğu yerlerde geribesleme gereksinimlerinin karşılanması için birçok endüstri alanında kullanılabilirler.

Turck’un yeni eğimölçer sensörleri, açısal eğimi yerçekiminden faydalanarak ölçer. Turck eğimölçerlerin kalbi;  biri sabit, diğeri bir yay sistemine bağlı olan iki paralel elektrod plakasından faydalanan, mikro-elektromekanik kapasitif bir eleman içeren bir MEMS (mikro-elektro-mekanik sistem) cihazıdır. Hareket, sabit olmayan elektrodda sapma oluşturan ivmeye sebep olur. Bunun sonucunda iki plaka arasındaki sığada sapma açısıyla orantılı ölçülebilir bir değişim olur. Bu sinyaller bir gerilim çıkışına (0,1…4,9 VDC) veya akım çıkışına (4…20 mA) dönüştürülür.

MEMS teknolojisindeki mikro devre tasarımı, ürünün kompakt, hassas, oldukça sağlam, endüstri için uygun bir paket olmasını sağlar. Sensör, IP68 koruma sınıfındadır ve -30…+70°C sıcaklık aralığında çalışabilmektedir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş