"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dacel Mühendislik Algida Çorlu Dondurma Fabrikasına hazırladığı “Online İstatistiksel Proses Kontrolü” ile Ekim 2017 sayısında!

Algida, Çorlu üretim tesislerinde otomasyon partneri Dacel Mühendislik ile birlikte hayata geçirdiği proje sayesinde üretim hatlarındaki proses parametrelerini anlık olarak izleyip, uzun süreli arşivleyebilecek, geçmişe yönelik ve anlık istatistiki raporlar alabilecek. ST Otomasyon Dergisi projenin her iki tarafıyla bir araya gelerek sağlanacak katma değeri konu almıştır.

Algida, Online İstatistiksel Proses Kontrol Projesi ile Endüstri 4.0’a adım attı!

Algida Dondurma Çorlu üretim tesislerinde yer alan üretim hatları için gerçekleştirilen çözümde kritik önemi olan proses parametrelerinde, daha önceden tanımlı değerler dışına çıkıldığında alarm üretiliyor, sesli ve ışıklı uyarı sistemiyle uyarılıyor ve yetkili operatörün sorundan anlık haberdar olması sağlanıyor.

Endüstri 4.0 dünyası için önemli bir gıda sektörü çözümü olarak değerlendirilen Algida Dondurma Online İstatiksel Proses Kontrol Projesi çerçevesinde sanallaştırma teknolojisi kullanılarak 3 fiziki server üzerinde çalışan 5 sanal işletim sistemiyle konfigürasyon oluşturulmuştur. Bu şekilde sistemlerin kolayca yedeklenmesi ve performans artışı sağlanmış. Algida Dondurma Kalite Müdürü Özden FİDAN ve Dacel Mühendislik İş Geliştirme Müdürü Ali Rıza İÇÖZ ile projenin detayları konuşuldu.

ST Otomasyon Ekim 2017 sayısını incelemek için tıklayın.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş