"Enter"a basıp içeriğe geçin

SLM Sensörler – Palet Pozisyon Kontrol Uygulamaları

slm

Banner SLM serisi slot sensörler, iş istasyonlarında malzemelerin doğru bir şekilde konumlandırılmasını sağlar.

 

Malzeme taşıma ve istifleme sistemleri, üretim sürecinde montaj sahası boyunca çeşitli ürünlerin taşınmasından sorumludur. Paletlerin doğru pozisyonda iş istasyonlarına girmesi için doğru şekilde yönlendirilmesi gerektiğinden genellikle bir ya da daha fazla pozisyon sensörü kullanılması gerekir.

 

 

 

Çözüm

 

Gönderici ve alıcının aynı gövde içinde olduğu yüksek-güçlü karşılıklı çalışan SLM serisi slot sensörler istifleme sistemleri için basit bir çözüm sunar. Sağlam metal gövdesi ve çeşitli ağız aralığına sahip (10 mm – 220 mm) modelleriyle SLM serisi slot sensörler, taşıma sistemlerine kolayca uyum sağlar ve zorlu koşullara dayanacak şekilde sağlamdır. Cisimden yansımalı tip sensörlerin tercih edildiği uygulamalarda ise Banner EZ-Beam serisi sensörler yaygın olarak kullanılmaktadır.
slm_uygulama
SLM slot sensörler palet pozisyon kontrol uygulamalarının yanında, parça sayma, dişlilerde dişlerin algılanması, kenar kontrolü, konveyörlerde parça algılama, pozisyon ve yön kontrolü, boyut kontrolü, seviye izleme, aşınma, yırtık, kopuk kontrolü gibi uygulamalarda da kullanılabilirler.

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş