"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ethernet Tabanlı Lüks Yat Otomasyonu 1

Proje : Flatrock Yati Otomasyon Sistemi
Flatrock isimli 28 metre uzunlugundaki lüks yatin otomasyon sistemi projesidir. Tanklarin seviye ölçümleri, isik otomasyonu, çesitli giris ve çikislarin kontrolü, olay temelli alarm sistemi, sintine kontrolleri özellikleri içerir.

Network Diyagrami

Anahtar Ürünler
 

Ethernet Controller

 

Dokunmatik Ekranli Panel

  
 

 

Proje Detaylari

Söz konusu sistem, 28 metrelik bir yatin otomasyon sistemidir. Sistemin kontrolü, kaptan köskünde bulunan dokunmatik ekran marine sertifikali PC üzerinde çalisan Sacada programi ile saglanmaktadir.
Üst güvertede ise, dokunmatik ekran panel ile alarm durumlari monitör edilmektedir. Bu sayede kaptan, güvertede bulunurken de sistem uyarilarinin takip edebilmektedir. Kontrol panosu üzerinde Ethernet destekli PLC bulunmaktadir. PC Panel ve Touch Panel ler, PLC cihazi ile Ethernet altyapisi üzerinden haberlesmektedir.
Sistemin kapsaminda; sintine kontrolleri, tank seviye ölçümleri, motor sicaklik ve fan kontrolleri, isik otomasyonu, çesitli kontak kontrolleri v.b. özellikler bulunmaktadir.
 
 Proje Parametreleri
 Çözüm
Toplam olarak 32 den fazla I/O sayisi. Ethernet destekli PLC. Dokunmatik ekran PC. Dokunmatik Ekran Panel. Endüstriyel Ethernet Switch.
 Yat otomasyonu sisteminde, saha sinyalleri kontrol panosu üzerindeki Ethernet destekli PLC de toplanilarak degerlendirilir. Endüstriyel Ethernet Switch kullanilarak PLC ve iki adet panel haberlestirilir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş