"Enter"a basıp içeriğe geçin

Enerji Otomasyon Sistemi

img_0593

 

Borusan Güç Sistemleri ile otomasyon partneri olarak gerçekleştirilen bu Enerji Otomasyonu Projesi, Vodafone Türkiye’nin Tuzla’daki Mtx Binasında yer almaktadır.

 Detaylı bilgi için tıklayın


Proje : Vodafone Tuzla Mtx Binası Enerji Otomasyon Sistemi

   Borusan Güç Sistemleri otomasyon partneri olarak gerçekleştirilen bu projede, Vodafone Tuzla Mtx binasındaki enerji dağıtım sistemi, Scada ve Plc altyapısı sayesinde otomatik kontrol edilir ve bilgisayardan izlenebilir duruma getirilmiştir.

Proje Detayları

Söz konusu enerji otomasyonu sisteminin en temel görevi, bina içerisindeki enerji devamlılığını sağlamaktır. Bunun için, binanın enerji dağılımını belirleyen 5 adet motorlu devre kesicisi, belirli bir senaryo dahilinde kumanda edilmektedir. Sistem, iki adet saha panosu ve bir adet merkezi Scada sisteminden oluşmaktadır. Noktalar arasındaki altyapı ethernet tabanlı olup Siemens’in ProfiNET haberleşme protokolü kullanılmıştır. Merkezi Scada bilgisayarından sistemin durumu izlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir.

Scada sisteminde kapsam olarak; Motorlu devre kesicilerin kontrolü ve izlenmesi, Jeneratör değerlerinin izlenmesi ve kontrolü, Automatic Transfer Switch’lerin izlenmesi, Orta Gerilim hücrelerinden alınan sinyallerin izlenmesi, Sepamlar ve Enerji Analizörlerinden gelen değerlerin izlenmesini içermektedir.

 Söz konusu enerji otomasyonu sistemi, gelişmiş bir Scada altyapısına sahip olup; ProfiNET, Profibus, Modbus, Opc Server / Client haberleşme teknolojilerini içermekte, her türlü alarm bilgisi anlık olarak izlenerek kayıt altına alınmakta, alarm durumları oluştuğunda ilgili kişilere otomatik e-mail ile bilgilendirme yapılmaktadır.

kolaj2

Anahtar Ürünler

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş