"Enter"a basıp içeriğe geçin

Antalya Havalimanı – DHMİ

 

Antalya Havalimanı – DHMİ

 

Uluslar arası Antalya Havalimanında gerçekleştirilen proje Devlet Hava Meydanları İşletmesine ait olup Siemens’e sağlanan Hirschmann Endüstriyel Redundant fiber network üzerinden SCADA ile birlikte enerji yönetimi yapılabilmektedir.

antalya-havaalani

Proje Detayları

 

Toplam 21 adet Dağıtım merkezi ve 1 adet Kuvvet Santrali’nden oluşan yapıda, SCADA Sistemi sayesinde enerji yönetimi yapılabilmektedir. Koruma röleleri ve enerji analizörlerinin oluşturduğu alt yapıda SCADA ile RTU arasındaki haberleşme IEC60870-5-104 Ethernet protokolü üzerinden Hirschmann Endüstriyel Network ekipmanları ile sağlanmaktadır.
Antalya Havalimanı; SAT230 konfigürasyonu iki adet redundant server ve dört adet client PC’den oluşmaktadır. Operatörler Client PC’ler ile enerji dağıtımını kontrol altında tutabilmekte ve yönetebilmektedir. İki adet yedekli serverdan aktif olanı, RTU’lardan topladığı bilgileri Client PC’lere sunmaktadır.

Proje Parametreleri

26 Endüstriyel Network Ekipmanı, 156 Ethernet Portu, 243 koruma rölesi, 326 enerji analizörü

Çözüm

SCADA ile RTU arasındaki haberleşme IEC60870-5-104 Ethernet protokolü üzerinden sağlanmaktadır ve sistem için ring destekli endüstriyel network ekipmanları kullanılmıştır.

 

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş