"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni WORLD-BEAM® QS18 Fotoelektrik Sensörler

GÜVENİLİR NESNE ALGILAMA İŞLEMLERİ İÇİN ARKA PLAN VEYA ÖN PLAN BASTIRMALI AYARLANABİLİR FOTOELEKTRİK SENSÖRLER
Banner Engineering’den Yeni WORLD-BEAM® QS18, 300 mm’ye kadar arka plan bastırmalı algılama ve 200 mm’ye kadar ön plan bastırmalı algılamaya olanak tanır

ic1506c

Banner Engineering’den iki yeni ayarlanabilir mesafeli fotoelektrik sensör, çeşitli imalat, ambalajlama ve malzeme taşıma uygulamalarında güvenilir nesne algılama olanağı sağlar.

WORLD-BEAM® QS18 Arka Plan Bastırmalı sensör, 300 mm’ye kadar ayarlanabilir belli bir mesafenin ötesindeki her şeyi yok sayarak, arka planın kontrol altına alınamayacağı durumlarda çalışma olanağı tanır.

Bu sensöre eşlik eden WORLD-BEAM® QS18 Ön Plan Bastırmalı sensör ise, kendisi ile değişmez bir arka plan arasına giren her türlü şekil veya renkteki nesneleri algılar. Bu sensörün kör bölgesi yoktur.

Sensörler; ambalaj makineleri, güneş paneli üretimi, malzeme taşıma, otomotiv, yiyecek, ilaç ve benzeri sektörlerde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Her iki sensör de flüoresan ışığına karşı bağışık olduğundan, yukarıdan gelen ışıklara bakacak şekilde konveyör altında yerleştirilebilir. Bu sensörler 300 mm’ye kadar arka plan bastırmalı algılama ve 200 mm’ye kadar ön plan bastırmalı algılama ile önceki modellere göre daha geniş menzil sunar. Sınır mesafesi, çok turlu bir vidayla yapılacak ayarlama ile kolayca kurulabilir. Yerleşik çapraz girişim bağışıklığı sayesinde birden fazla sensör yakın mesafeler içinde bir arada kullanılabilir.

Beş yılı aşkın bir süredir Banner Engineering ürünlerinde kullanılan kompakt WORLD-BEAM® gövdesi, çeşitli montaj seçenekleri sunmanın yanı sıra ağır koşullara karşı da dayanıklıdır (IP67, NEMA 6 sınıflandırmaları). Ünitelerin üst kısmındaki kolayca görülebilen LED’ler, güç ve algılama durumlarını belirtir. Algılama ışını, gözle görülebilir kırmızı LED’dir. Çıkış seçenekleri arasında NPN, PNP ve çift kutuplu (1 NPN, 1 PNP) sayılabilir.

Banner Engineering, dünyanın önde gelen görüntü işleme sensörü, fotoelektrik ve ultrasonik sensör, fiber optik algılayıcılar, indikatör ışıkları, makine emniyet sistemleri, hassas ölçme ve denetleme sistemlerinin yanı sıra kablosuz ağ ürünleri üreticilerinden biridir. Şirket, tüm dünyada yerel uygulama desteği sağlamaktadır.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş