"Enter"a basıp içeriğe geçin

Vision Kamera ile Poşet Kontrol Sistemi

Proje : Vision kamera ile ürün kalite kontrolünü yapan sistem

Gıda sektörüne hizmet veren, katı ve sıvı yağ üretimi yapan tesiste, üretim hattı üzerinde bulunan ve sürekli olarak görsel kalite kontrolünü yapan sistemdir.
untitled_48

Bağlantı Şeması

untitled_49

Anahtar Ürünler

Banner Pro Vision Kamera

untitled_100

Proje Detayları

Söz konusu sistem kolilerin üzerinde bulunması gereken şeffaf poşetlerin var olup olmadığını görsel olarak kontrol eder ve hatalı olan kolileri, pnömatik sistem aracılığı ile hat üzerinden otomatik olarak ayıklar.
Sistem, kolileme makinesi çıkışındaki yürüyen bant üzerine monte edilmiştir. Görevli operatör, kontrol edilecek koli tipini bir buton aracılığı ile seçer. Ürün hat üzerinden geçerken sistem sistem otomatik olarak çalışarak gerekli değerlendirmeleri yapar. Ürünün doğru yada yanlış olduğuna karar verir. Ürün “doğru” olarak tespit dilmişse, herhengi bir işlem yapılmadan kolinin hat üzerinde ilerlemesi sağlanır. Aksi durumda, pnömatik bir piston tahrik edilerek, hatalı durumda olan koli hat üzerinden otomatik olarak ayıklanır.
untitled_51 untitled_52

Proje Parametreleri / Gereksinimler

Banner Pro Vision kamerası, Banner yüksek frekanslı flöresan ışık kaynakları, Farklı ürünler için ürün değiştirebilme özelliği.

Çözüm

Banner Vision Pro kamerası kullanılarak var-yok kontrolü, kontrast ölçümü gerçekleştirilmiştir. Otomatik ayıklama için, pnömatik sistem kullanılmıştır. Işık kaynağı olarak yüksek frekanslı geniş alan flöresan ışık kaynağı kullanılmıştır.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş