"Enter"a basıp içeriğe geçin

Vision Kamera ile Etiket Kontrol Sistemi

Proje : Vision kamera ile ürün kalite kontrolünü yapan sistem
Gıda sektörüne hizmet veren, ketçap/mayonez üretimi yapan tesiste, üretim hattı üzerinde bulunan ve sürekli olarak görsel kalite kontrolünü yapan sistemdir.
Bağlantı Şeması
 
Anahtar Ürünler
Banner Pro Vision Kamera BannerGeo Vision Kamera
 

 

Proje Detayları
Söz konusu sistem, üretimi yapılmış olan ketçap mayonez şişelerinin üzerinde görsel kalite kontrolü gerçekleştirir. Şişe üzerinde bulunan ön ve arka etiketlerin yırtık olup olmadığı, etiketin yerleşiminin kontrolü, etiketlerin doğruluğunun kontrolü iki adet Banner Pro serisi vision kamera entegre çalıştırılarak gerçekleştirilir.

Sistem, yürüyen bant üzerine monte edilmiştir. Görevli operatör, dokunmatik ekran bilgisayar üzerindeki programdan, hangi ürünün çalışılacağını seçer. Seçilmiş olan ürün otomatik olarak kameralarda aktif hale getirilir ve sistem çalışmaya hazır hale gelir.
Sistem, iki temel işlevi yerine getirmektedir. İlki etiket yerleşimi ve kontrolü diğeri ise kapak yönü kontrolüdür. İki pro serisi kamera etiket kontrolü gerçekleştirirken bir adet geo model kamera kapak yönünü kontrol eder. Kapak yönü ters olan ürünler tespit edilerek, hatalı ürünler pnömatik bir sistem yardımıyla ters çevrilir. Etiketi hatalı olan ürünler ise, yine pnömatik sistem yardımıyla hat üzerinden ayıklanır.

Proje Parametreleri / Gereksinimler Çözüm
Banner Pro Vision kamerası, Banner Geo Vision kamerası, Banner yüksek frekaslı ışık kaynakları, dokunmatik ekran pc panel, pnömatik ayıklama sistemi, pnömatik çevirme sistemi, farklı ürünler için ürün değiştirebilme özelliği.           Banner Vision Pro kamerası kullanılarak var-yok kontrolü, geometrik kontrol gerçekleştirilmiştir. Otomatik hatalı ürün ayıklamak için, pnömatik sistem kullanılmıştır. Geniş alan aydınlatmak için yüksek frekanslı flöresan ışık kaynağı kullanılmıştır. Operatöre detaylı bilgi verebilmek ve ürün seçebilmesini sağlamak için için dokunmatik ekran pc panel kullanılmıtır.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş