"Enter"a basıp içeriğe geçin

VİNÇ UYGULAMALARI İÇİN İDEAL, MITSUBISHI’NİN YENİ FR-A800 FREKANS INVERTÖRÜ SERİSİ

Mitsubishi Electric, FR-A800 serisi invertörler ile 750W değerinden maksimum 1 MW değerine kadar olan çıkış aralığına sahip olacak şekilde en son tahrik sistemi ile donatılmıştır. Söz konusu invertörler aynı zamanda hem standart asenkron motorlar ile hem de IPM/SPM motor teknolojileri ile kullanılabilmektedir. USB sunucusu ile USB cihazının fonksiyonları, kullanıcı dostu bir programlama ve parametrelendirme işlemi, veri girişi fonksiyonelliğine olanak tanımaktadır. Öte yandan bu seri, Mitsubishi Electric iQ Works programlama ortamı ile tamamen entegredir. Dahili işletim paneli ve çok metinli ekran, ilgili bileşenlerin kolay ve sezgisel bir biçimde kullanılmasını sağlar.
Yeni nesil FR-A800 serisi özellikle vinç uygulamaları için bir çok fonksiyonu dahili barındırır, Özel modüller eklenmesine gerek duymaz. Bu fonksiyonlardan bazıları:

– Düşük Hızda yüksek tork: Standart şartlarda Başlangıç torku ; Gerçek sensörsüz vektor kontrolünde % 200 , Vektör kontrolünde 200% ve Ağır şartlarda 0 hız torku vektor kontrolünde %200 dür.

– Dahili PLC fonksiyonu: Dahili Kontrolör ; Özellikle Gantry vinçlerde, eksenlerin senkron hareket edebilmesini dışardan bir kontrolör kullanmadan sağlamaya yarar.

– Taşıma salınım önleme ( Anti-sway ) Fonksiyonu: Bir vinç tarafından hareket ettirilen yük , durdurulduğunda salınım yapar. Travers ekseninde bu fonksiyonun devreye sokulmasıyla, bu salınımlar büyük miktarda önlenir.

image001

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş