"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kablosuz Ethernet ile Görüntü Aktarımı

Proje : İran Limanı Güvenlik Kamera Görüntülerinin Kablosuz Aktarımı

untitled_13
İran Behesti ve Kalantari bölgesinde bulunan limanlardaki güvenlik kameralarının kablosuz olarak güvenlik merkezine aktarılması projesidir.

Bu iki ayrı limanda bulunan bütün kamera görüntüleri, tek bir merkezde toplanmış ve güvenlik birimi için güçlü bir altyapı sağlanmıştır.

Network Diyagramı

untitled_14

Anahtar Ürünler

 

Hirschmann OutdoorAntenna Hirschmann BAT-54 Dualband
Outdoor Bridge/Access Point
RS-20 Industrial ETHERNETRail Switch

Proje Detayları

Söz konusu sistem, iki ayrı limanda bulunan toplamda 30 adetten fazla dome kamera görüntüsünün merkezi kontrol noktasına taşınması projesidir. Limanlar, yüzölçümü olarak çok geniş sahaya yayıldıklarından dolayı, kameralar için kablolama yapmak mümkün olmamaktadır. Bu sebeple kamera görüntüleri aktarımı için wireless network cihazları kullanılmıştır.

Sistem montajı yapılırken, yükseklikleri 20-25 metreyi bulan saha direkleri kullanılmış, bu direklerin üzerine uzun mesafelere aktarım yapılmasını sağlayan yüksek kazançlı özel antenler monte edilmiştir.
Kameralar ile aktarım merkezleri arasındaki mesafeler 200 metre ile 2,5 km arasında farklılık göstermektedir. Mesafeye göre en uygun anten seçilerek, toplamda 5 farklı tipte anten kullanılmıştır.
Görüntüler ana merkezde toplanmadan önce, ara merkezlere aktarım yapılmış, bu merkezler ile ana merkez arasında yüksek mesafelerde iletim sağlayan antenler ile link kurulmuştur.
Bu projede, sadece görüntü değil, sinyal aktarımı da wireless network üzerinden yapılmıştır. Kaynak ve hedef noktalarında birbirine eş konfigürasyona sahip iki adet Ethernet destekli PLC cihazı kullanılarak, Modbus / TCP protokolü ile kontak bilgilerinin aktarımı sağlanmıştır.
 
untitled_18 untitled_19 untitled_20

 Proje Parametreleri / Gereksinimler

 Toplam olarak 30 adet ten fazla dome kamera sayısı. Wireless görüntü aktarımı, Wireless kontak / sinyal aktarımı, Vcs cihazı, Manageable endüstriyel ethernet switch.

Çözüm

Sahadaki kamera görüntülerinin ara merkezlerden – ana merkeze, uzun mesafeli yüksek kazançlı antenler ile iletimi sağlanmıştır. Sistemde, hirschmann’ın Manageable serisi ethernet switch’leri kullanılarak görüntü aktarımına Ethernet paketleri üzerinde öncelik sağlanmıştır. Dome kameralar Vcs cihazlarına bağlanılarak, görüntülerin digital formata çevrimi sağlanılarak, Ethernet altyapısı üzerinden yollanmaya uygun hale getirilmiştir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş