"Enter"a basıp içeriğe geçin

Denizli Çimento – Fabrika Network

Denizli Çimentonun 1976 yılında temeli atılmış ve 1987 yılında işletmeye alınmıştır. 1992 yılının sonunda özelleştirme projesi kapsamında Modern Çimento tarafından satın alınmış olup, Eren Holding bünyesine katılmış, 2007 yılı birinci çeyreğinde İrlanda kökenli CRH firması tarafından % 50’si satın alınarak ortak olunmuştur. 1.81 m/t klinker ve 2,50 m/t çimento üretim kapasitesiyle bölgenin ve ülkemizin büyük çimento fabrikalarından birisidir.

proje

Fabrikanın üretim prosesinde mevcut olan Allen-Bradley AUI 10Mbps hızındaki otomasyon sistemi ile Schneider Elektrik tarafından yeni kurulan otomasyon sisteminin endüstriyel network yapısı birleştirilerek merkezi hale getirilerek, İşletme parametrelerinin daha sağlıklı takip ve kontrol edilebilme olanağı sağlanmıştır. Tüm sistem 100Mbps hızında bakır ve fiber optik kablolar ile redundant olarak desteklenmiştir. Network sisteminde oluşabilecek arıza veya hat kopmalarına karşı sistem Industrial HiVision adlı Network Diyagnostik yazılımı ile sürekli kontrol altında tutulmuştur.

mice  proje_detaylarinetwork_diyagrami

Proje Parametreleri
13 x Modüler Switch Sistemi, Endüstriyel Network Diyagnostik Yazılımı

 

Çözüm
Fabrikanın tüm üretim prosesine ait otomasyon sisteminin network altyapısı endüstriyel ve modüler teknoloji ile modernize edilerek tüm işletme parametrelerinin daha sağlıklı takip ve kontrol edilebilme olanağı sağlanmıştır.

 

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

Paylaş